Colt Peacemaker: Legendárny revolver, ktorý bojoval vo slávnych bitkách

Dostal meno, ktoré ho označuje za mierotvorca. Legendárny americký revolver Colt Peacemaker prešiel slávnymi bitkami a v rukách ho zvierali napríklad vojaci v bitke pri Little Bighorn. Historické originály sú dnes cenenými zberateľskými kúskami, ku ktorým sa ale dostanú len vyvolení. Pre ostatné sú tu repliky, ktoré sú od pôvodných revolverov na nerozoznanie.

Kolt Peacemaker je známy tiež ako Colt Single Action Army. Je to jednočinný revolver vybavený otáčavým valcom, ktorý obsahuje šesť kovových zásobníkov. Pôvodne bol spoločnosťou Colt 's Patent firearms Manufacturing Company navrhnutý pre vládu Spojených štátov amerických v roku 1872. Len pre zaujímavosť, táto firma je činná dodnes, teraz pod menom Colt' s Manufacturing Company. Vo vybavení ozbrojených zložiek Kolt Peacemaker figuroval až do roku 1892.

Colt Peacemaker USA 1873

Kolt Peacemaker dostal 30 rôznych kalibrov

Kolt Peacemaker bol ponúkaný v tridsiatich rôznych kalibroch a na výber bolo aj niekoľko rôznych dĺžok hlavne. Dizajn revolvera zostal konzistentný a od roku 1873 sa príliš nemenil. Čo je zaujímavé, dvakrát bol stiahnutý z výroby, ale kvôli veľkému záujmu sa do nej zase čoskoro vrátil. Revolver slúžil nielen v ozbrojených zložkách, ale obľúbili si ho tiež farmári a pochopiteľne aj psanci, ktorí utekali pred mužmi zákona z jedného štátu do druhého. Kolt Peacemaker je tiež označovaný ako "zbraň, ktorá vyhrala Západ" (The Gun That Won the West).

Kolt Single Action Army v službách armády

Revolver Kolt Peacemaker figuroval dvadsať rokov vo vybavení armády a ďalších ozbrojených zložiek Spojených štátov amerických. Zberatelia si cení predovšetkým modelov vyrobených medzi rokom 1873 a 1891. K najcennejším zberateľským kusom patria modely OWA, ktorých cena presahuje 10 tisíc dolárov!

Model OWA patrí k raným modelom zbrane Colt Single Action Army, ktorého výroba bola pod kontrolou inšpektora Orville W. Ainswortha. Bol to práve Ainsworth, ktorý kolt odporučil plukovníkovi G. A. Custerovi na použitie v bitke pri Little Bighorn. Do tejto slávnej bitky sa odhadom zapojilo od 4 500 do 7 500 revolverov Kolt Peacemaker.

Colt Peacemaker 12" USA 1873

Colt Peacemaker sa dočkal podarených replík

Zbrane, ktoré tvorili dejiny, si zaslúži dokonalé repliky, ktoré potešia všetkých milovníkov military, ktorí si jednoducho nemôžu dovoliť zberateľský originál. Tiež revolver Colt Peacemaker sa dočkal podarených kópií, ktoré sú od pôvodných zbraní na nerozoznanie. Len s tým rozdielom, že si z nich nevystrelíte ostré náboje.

Colt Peacemaker 1886 na drevenej doske

Z dreva a kovu vznikla dekoračná replika revolveru Colt Peacemaker kaliber 45 z roku 1886. Výsadou tohto modelu je ozdobná drevená doska a šesť dekoračných nábojov. Pod revolverom je gravírovaný štítok s popisom zbrane. Kolt svojimi rozmermi zodpovedá originálu. Má pohyblivý mechanizmus, takže ho možno natiahnuť a stlačiť spúšť.

Revolver Peacemaker USA 1873 v niklovom prevedení

K ďalším podareným replikám slávneho Kolta Peacemaker patrí model z roku 1873 kalibru 45. Do bubienka možno dokonca vložiť kapsľové náboje, ktoré imitujú streľbu. Kolt dostal niklovou povrchovú úpravu. Dĺžka ráže je 30,5 cm, revolver váži 959 gramov.

Colt .45 Peacemaker USA 1873

Kolt Peacemaker .45, USA 1873 v starobylej úprave

Ďalším variantom je replika, na ktoré vás na prvý pohľad zaujme starobylá úprava povrchu. Ako by kolt prešiel skutočným bojom. Tiež do bubienka tohto revolvera Peacemaker kaliber 45 z roku 1873 môžete vložiť kapsule a imitovať streľbu.

Prezrite si aj ďalšie modely Colt Peacemaker a vyberte si ten, ktorý najlepšie zodpovedá vašej náture.


Telefonické objednávky (9-16h): +420 720 135 955
Košík je prázdný

Poštovné zdarma při objednávke nad 150 EUR

© 2005-2015 Kanony.cz | Webprovas.com

Texty použité na tomto serveru jsou chráněny autorským zákonem. Jejich další šíření je bez souhlasu autora zakázané.