Vojenská puška SHARPS 1859: Americká legenda z Občianskej vojny

V origináli bolo vojenskej pušky SHARPS vyrobené na 115 tisíc kusov. Strieľala počas americkej Občianskej vojny a bola využívaná aj pri bojoch s Indiánmi. Pôvodne bola konštruovaná pre pechotu americkej armády, ale dočkala sa aj rozšírenie do civilných rad. Obľúbili si ju predovšetkým lovci. Teraz si túto americkú legendu z roku 1859 môžete dopriať v podarené replike.

Vôbec prvá vojenská puška SHARPS bola vyrobená v USA v roku 1859. Jej autorom je Christian Sharps, ktorého rukopis sa podpísal na celej rade vojenských, loveckých aj športových zbraní predávaných pod značkou SHARPS. Tieto pušky spája niekoľko vlastností: sú odolné, praktické a presné.

replika vojenskej pušky SHARPS 1859

Preto si získali obľubu predovšetkým u armády a zúčastňovali sa kľúčových bitiek prebiehajúcich v druhej polovici 19. storočia. Pre americkú armádu ich vybral sám Abraham Lincoln po tom, čo mu bola predvedená ich jednoduchá obsluha a úplná presnosť. Puška bola vyrábaná do roku 1866.

Puška SHARPS - zbraň americkej Občianskej vojny

Vedľa vojenských účelov našla zbraň využitie aj v civilnej sfére, predovšetkým pri love. Lovci kvitovali presnosť pri streľbe na dlhé vzdialenosti, spoľahlivosť a bezpečnosť zbrane. Tá bola docielená vďaka tzv. perkusnímu zámku. Pušky sa nabíjali zozadu cez blokový záver.

Pechotná puška SHARPS 1859 bola hojne využívaná americkou armádou. Bola zavedená rýchlo, pretože ponúkala vysokú presnosť oproti bežne používaným předovkám. Využitie sa dočkala predovšetkým počas americkej Občianskej vojny.

V tejto vyhrotenej dobe dokonca sformoval plukovník Hiram Berdan U.S. Sharpshooters Regiment, v ktorom združil najlepšej vojenskej ostreľovače. O nich neskôr kolovali celé legendy inšpirované ich streleckým umom a presnosťou.

Jedným z členov regimentu bol aj legendárny sniper Truman Head, ktorý bojoval na strane Únie pod prezývkou California Joe. Práve tento muž dostal nový model pušky SHARPS 1859 na posúdenie a vyskúšanie. Nakoniec sa táto puška stala najobávanejší zbraňou v boji Severu proti Juhu.

SHARPS 1859, replika vojenskej pušky

Dekoračné replika pušky SHARPS 1859, USA

Bez toho by to konštruktér americkej pušky SHARPS tušil, vyvinul ju v podstate v predvečer boja Severu proti Juhu, ktorý začal v roku 1861. Ak patríte k priaznivcom americkej histórie a zaujímate sa o americkú občiansku vojnu, nemala by vám v zbierke chýbať dekoračná replika pušky SHARPS , USA, 1859.

Replika je veľmi vierohodná a vychádza z originálu. Mechanizmus pušky je pohyblivý. Repliku je možné naprázdno natiahnuť a po stlačení spúšte zbraň cvakne.

Vojenská puška SHARPS 1859

Parametre repliky pušky SHARPS 1859

  • Dĺžka pušky: 125 cm
  • Materiál: kov a drevo
  • Hmotnosť: cca 2780 g

Viac informácií o replike pušky SHARPS USA 1859 nájdete tu. Prípadne si prezrite aj ďalšie repliky pušiek.

 


Telefonické objednávky (9-16h): +420 720 135 955
V košíku: 4595 ,-
Objednat     Smazat
© 2005-2015 Kanony.cz | Webprovas.com

Texty použité na tomto serveru jsou chráněny autorským zákonem. Jejich další šíření je bez souhlasu autora zakázané.