Vzduchovky DAISY - Americká Legenda

Ak sa niekoho v USA spýtate na názov spoločnosti, ktorá vyrába vzduchovky, je veľká šanca, že prvé meno, ktoré mu vyvstane na mysli, bude Daisy. Už viac ako 125 rokov väčšina Američanov uskutoční svoj prvý výstrel sa zbraňou Daisy BB než s akoukoľvek inou zbraňou od iného výrobca.

Názov Daisy

Na konci 80. rokov 19 storočia sa Clarence Hamilton, hodinár a vynálezca, presťahoval z Ohia do Plymouthu v Michigane. Založil si obchodík vo výklade obchodu s drogistickým tovarom a šperky, kde opravoval hodinky. Veterný mlyn bez lopatiek bol jedným z jeho vynálezov, ktorý začal vyrábať v predajni blízko svojho domova približne v roku 1880. V roku 1882 postavil dvojpodlažnú budovu o rozlohe 8 000 štvorcových stôp, založil spoločnosť Plymouth Iron Windmill Company a začal výrobu veterných mlynov.

V polovici 90. rokov 19. storočia podnikanie čelilo problémom. Doprava ťažkého oceľového veterného mlyna na vagónoch po celom južnom Michigane, severnej Indiane a Ohiu bola nepraktická. V januári 1888 sa zišlo predstavenstvo, aby zvážilo zatvorenie tejto spoločnosti. Návrh likvidácie neprešiel o jeden hlas generálneho riaditeľa Lewisa Casse Hough.

Priamo vedľa spoločnosti na veterné mlyny Hamilton tiež prevádzkoval spoločnosť Plymouth Air Rifle Company vyrábajúca drevené vzduchovky a konkurujúce tak spoločnosti Markham Air Rifle Company.

Dňa 6. marca 1888 Hamilton prišiel za vedením spoločnosti na veterné mlyny s celokovovou vzduchovkou svojej vlastnej konštrukcie. Rozhodol sa ju vziať do spoločnosti na veterné mlyny, pretože tá mala vysoké pece a vybavenie k formovanie a lisovanie kovových častí nevyhnutných pre výrobu jeho zbrane. Zbraň kolovala medzi členmi predstavenstva. Generálny riaditeľ L.C. Hough urobil skúšobný výstrel zo zbrane a zvolal: "Chlapče, to je Daisy." ("To je Daisy" bol hovorový výraz vtedajšej doby). Tak dostala táto malá pištole názov Daisy.

Legenda hovorí, že predstavenstvo spoločnosti na veterné mlyny sa rozhodlo vyrobiť pištoľ a ponúknuť ju ako prémiový predmet každému poľnohospodárovi, ktorý zakúpi veterný mlyn.

Do roku 1895 predaj i popularita zbrane vzrástla natoľko, že spoločnosť zastavila výrobu veterných mlynov, začala vyrábať výhradne vzduchovky a zmenila názov na Daisy Manufacturing Company.

Spoločnosť Markham Air Rifle Company bola založená v júli 1886 v malej dvojposchodovej továrni v Plymouthe v Michigane. Model Markham Chicago predstavoval prvý finančne úspešnú vzduchovku. Keď sa zakladateľ Markhamu rozhodol opustiť v roku 1912 Plymouth, predal svoju spoločnosť dvoma konateľom Daisy. V roku 1928 zmenili meno spoločnosti na King Manufacturing Company a v roku 1931 Daisy kúpila King Manufacturing.

História Daisy by nebola kompletná bez svojich raných rokov v spoločnosti Plymouth Iron Windmill Company, prvé prémiové pištole a akvizície so spoločnosťou Markham Air Rifle Company.

V roku 1958 sa však spoločnosť presťahovala do mesta Rogers v Arkansase - dnes svojho domovského mesta - a od tej doby veľa vzduchoviek uzrelo svetlo sveta.

"Stále máme dominantné postavenie v kategórii osvedčených modelov, ako je legendárny Red Ryder, rovnako tak ako priekopnícke, nové, vysoko výkonné vzduchovky PowerLine, vzduchové pištole, séria vzduchových pištolí Avanti a pištole pre výcvik a súťaže. A my udeľujeme licenciu názvu Winchester a vytvárame tak rad vzduchoviek a vzduchových pištolí Winchester, ktoré spĺňujú nároky tohto legendárneho mena "

V SR sú vzduchovky Daisy novinkou a zatiaľ sa dováža 5 typov:


Telefonické objednávky (9-16h): +420 720 135 955
Košík je prázdný

Poštovné zdarma při objednávke nad 150 EUR

© 2005-2015 Kanony.cz | Webprovas.com

Texty použité na tomto serveru jsou chráněny autorským zákonem. Jejich další šíření je bez souhlasu autora zakázané.